Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2007

RIBO ΑΡΑΞΤΕ...

Τι κι αν οι <<Κίτρινες >> φυλλάδες τον παρομοίαζαν σαν θηρίο, θωρηκτό κλπ ο Ριβάλντο στο σημερινό ματς με τον Ολυμπιακό έριξε έναν πρώτης τάξεως ύπνο.Oχι μόνο δεν είχε καμία προσωπική φάση αλλά δυσκόλεψε και τους άλλους παίκτες καθώς αργούσε να τους κάνει πάσα... με τούτα και με κείνα τελικά την νίκη πήρε ο Ολυμπιακός με 1-0
και η Αεκ πήρε την άδικη αποβολή του τερματοφύλακα της Μορέτο...
περαστικά....
...................
Μ

Και τελικά το ματσάκι τελείωσε ένα-μέδεν.Κανονικά έπρεπε να λήξει τουλάχιστον ισοπαλία.Ούτε η μια ούτε η άλλη έδειξε ότι ήθελε το ματσάκι.Ο Ολυμπιακός έπαιξε μέχρι τα πρώτα 20 λεπτό μετά κάτι λίγα η ΑΕΚ το πρώτο ημίχρονο τελείωσε και το παιχνιδι φαινόταν ότι πηγενε για όσκαρ...Τα ίδια και στο 2ο μοιρασμένο το παιχνιδι με σχετικά λίγες φάσης που στο τέλος το παιχνιδι κρίθηκε σε αυτή την απίστευτη παιχτάρα τον Νταρ"γκολ" Κοβάσεβιτς.
Το ποσοστό του θα...ζήλευαν και οι μπασκετμπολίστες καθώς φτάνει το 90,9% το στα εντός έδρας ματς, το πιστεύετε;Και φετος ο Ολυμπιακός βρήκε τον παίχτη να του καθαρίζει τα παιχνίδια οπως κάθε χρόνο...

Και ο Κάκος κατά την γνώμη μια από της καλύτερες διατισιες έτσι(;) ήταν πολύ καλός και όχι κάκος.Πέσαν και κάτι ψηλές στο τέλος Τζόρτζεβιτς εναντίων Φερέρ (όπως πάντα προκάλεσε για άλλη μια φορά όπως με τον "Καρα") και με Μορρέτο εναντίων Πάντο οεοεοε...
Εν τέλη η νίκη του Ολυμπιακού συμφέρει τον ΠΑΟ αφού δεν απομακρύνετε η ΑΕΚ και είναι μόνο 3 βαθμούς απο την κορυφή.